Knižní archa

Nákupní košík
Jak nakupovat | Jak objednať zo Slovenska


Šofér, který změnil dějiny - Skoupý Jiří

Skoupý Jiří - Šofér, který změnil dějiny
Spisovatel: 
Skoupý Jiří
Název knihy: 
Šofér, který změnil dějiny
Nakladatelství: 
Mladá fronta, Národní technické muzeum
Rok vydání: 
2017
Počet stran: 
208
ISBN: 
9788020445124
EAN: 
9788020445124
Podoba knihy: 
vázaná
Jazyk: 
český

Říkává se, že každá generace by si měla pro sebe znovu nalézt a opětovně zpracovat všechny zásadní události světové historie. Může se to týkat i tak známé a mnoha historiky dopodrobna zpracované události, jakou je atentát na následníka trůnu, arcivévodu Františka Ferdinanda rakouského-d‘Este a jeho ženu Žofii, vévodkyni z Hohenbergu, dne 28. června 1914 v Sarajevu.
Tato kniha představuje pokus o interpretaci sarajevských událostí přímo očima jejích hlavních aktérů: moravského šlechtice, velkostatkáře a majitele zámku ve Velkém Meziříčí, doktora práv Františka Alfréda Marii hraběte Harracha a jeho tehdejšího zaměstnance, českého řidiče Leopolda Lojky, společně s vylíčením jejich pestrých životních osudů. Otevření a vytěžení některých dosud neznámých archivních pramenů je nyní na místě i z toho důvodu, že jsme si v roce 2014 připomněli právě sté výročí sarajevského atentátu.
Není bez zajímavosti, že toto výročí vrátilo do obecného povědomí dnes již polozapomenuté termíny, dříve zhusta užívané pro popis fenoménu, kdy zcela neznámý a z pohledu historie naprosto obyčejný člověk dokáže nevědomky způsobit radikální zvrat v běhu dějin.
Jejich přesné znění je „Lojka-efekt“, případně „Lojkovi to neřekli“.

Sklad.č. 9788020445124:
Běžná cena:269 Kč
Sleva: 
61 Kč
Cena pro vás:208 Kč
Přepočet ceny v EUR: 
7 €


© 2017 Knižní archa.cz | Obchodní podmínky | Web: Tomáš Vaněk