Knižní archa

Nákupní košík
Jak nakupovat | Jak objednať zo Slovenska


Ztratit cestu znamená poznat cestu -

Ztratit cestu znamená poznat cestu
Spisovatel: 
Název knihy: 
Ztratit cestu znamená poznat cestu
Nakladatelství: 
Pavel Mervart
Překlad: 
Mikeš Pavel
Obálka: 
Ledvinka David
Rok vydání: 
2013
Počet stran: 
132
ISBN: 
978-80-7465-062-8
EAN: 
9788074650628
Podoba knihy: 
vázaná
Jazyk: 
česky, svahilština

Kniha přináší 100 svahilských přísloví ve svahilském originále a v českém překladu. Svahilština je nejvýznamnějším jazykem Afriky jižně od Sahary. Mluví jí několik desítek miliónů lidí v Keni, Tanzanii, Ugandě, východním Kongu, Rwandě, Burundi, severní Zambii a na pobřeží Mozambiku. Vzhledem k jejímu velkém praktickému užití, patří k nejstudovanějším jazykům Afriky.

Jednotlivá přísloví jsou uváděna vždy vedle sebe svahilsky (latinkou) a v českém překladu. Potřebuje-li přísloví dále objasnit, je doplněno krátkým výkladem. Kniha je vyzdobena 50 barevnými ilustracemi Davida Ledvinky. V doslovu seznamuje překladatel Pavel Mikeš čtenáře s rozšíření a historií svahilštiny, a také se základy gramatiky a výslovnosti. Kniha představuje vhodný a stručný úvod do svahilské kultury pro kohokoliv, kdo se chystá navštívit Keňu a Tanzanii a další země východní Afriky. Vzhledem k tomu, že se jedná o knihu dvojjazyčnou, představuje i zajímavý dárek pro přátele z východní Afriky.

Afrikanista a diplomat Pavel Mikeš vystudoval africké dějiny a jazykovědu na UK. Napsal několik knih o Etiopii a východní Africe. Nyní působí jako velvyslanec České republiky v Nigérii.

Sklad.č. 9788074650628:
Běžná cena:220 Kč
Sleva: 
47 Kč
Cena pro vás:173 Kč
Přepočet ceny v EUR: 
6 €


© 2017 Knižní archa.cz | Obchodní podmínky | Web: Tomáš Vaněk