Knižní archa

Nákupní košík
Jak nakupovat | Jak objednať zo Slovenska


Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových - Větrovec Pavel

Větrovec Pavel - Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových
Spisovatel: 
Větrovec Pavel
Název knihy: 
Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových
Nakladatelství: 
Pavel Mervart
Rok vydání: 
2017
Počet stran: 
176
ISBN: 
9788074652387
EAN: 
9788074652387
Podoba knihy: 
brožovaná
Jazyk: 
český

Kniha je v zásadě přehledem o obsahu a vývoji interpretace prvních pěti knih Bible, takzvaného Mojžíšova zákona. Forma zpracování téma zpřístupňuje i širšímu okruhu zájemců. Autorský text doprovázejí krátké ukázky hebrejského textu s překladem.
Úvod čtenáře seznámí se základními pojmy, rozsahem, obsahem a literárními druhy biblických knih. Přibližuje literárněhistorické problémy a poměrně rozsáhlé dějiny exegeze až po aktuální stav bádání. Následující tři kapitoly se soustřeďují na velké úseky biblického vyprávění Tóry: „dějiny“ počátků, příběhy patriarchů ve vyprávěcích cyklech a konečně příběhy Mojžíše a jeho lidu při cestě z Egypta do zaslíbené země. Na vyprávění logicky navazuje i legislativa – zvlášť významné jsou Desatero, smlouva a tři velké právní kodexy v knihách Tóry. Závěr stručně hodnotí dopady Tóry na další biblické knihy a tradici, zejména židovskou a křesťanskou.
Publikaci lze využít jak pro systematické studium, tak jako informaci o základních teologických liniích a pojmech v Tóře.

Sklad.č. 9788074652387:
Běžná cena:179 Kč
Sleva: 
41 Kč
Cena pro vás:138 Kč
Přepočet ceny v EUR: 
5 €


© 2017 Knižní archa.cz | Obchodní podmínky | Web: Tomáš Vaněk