Knižní archa

Nákupní košík
Jak nakupovat | Jak objednať zo Slovenska


Merian 7-Neapolský záliv - Käther Carola

Käther Carola - Merian 7-Neapolský záliv
Spisovatel: 
Käther Carola
Název knihy: 
Merian 7-Neapolský záliv
Nakladatelství: 
Vašut
Rok vydání: 
2015
Počet stran: 
128
ISBN: 
978-80-7236-866-2
EAN: 
9788072368662
Podoba knihy: 
Brožovaná bez přebalu lesklá
Jazyk: 
český


Vítejte na pobřeží Neapolského zálivu. Najdete tu fascinující krajinu a slavné kulturní poklady, jež svou krásou a zajímavostí lákají návštěvníky už celá dlouhá staletí. Když budete za jasného počasí přistávat na neapolském letišti, otevře se vám krátce před přistáním nádherný pohled: Za výběžkem Capo Posilippo a ostrovy Ischií a Procidou se rozevře ladný symetrický oblouk Neapolského zálivu. Podél pobřeží se prostírá téměř nekonečná, nedohledná šachovnice domů.

Tuto mozaiku tvořenou převážně okrovými a červenými tóny jen tu a tam přeruší ojedinělá zelená skvrna a ovšem i četné kupole a věže kostelů. A nad celou scenérií kraluje nevypočitatelný Vesuv. Až se ocitnete na pevné zemi, zabloudí váš pohled podél Neapolského zálivu až k jižnímu horizontu, kde se dá tušit mondénní Capri a útesy u Sorrenta.

Toto město svými nádhernými upravenými zahradami představuje „klasickou stranu“ stejnojmenného poloostrova. Tu druhou pak tvoří divoké romantické pobřeží kolem Amalfi. Zdejší příroda je jiného druhu než upravené zahrady: Najdete tu strmé rozeklané útesy čnící z tyrkysového, průzračného moře, tu a tam ukryté romantické zátoky, pastelově zbarvené domky přimknuté ke strmým skalním stěnám. Vůně divokých květin, aromatická macchie, hukot vln rozbíjejících se o útesy – to jsou dojmy, které vám dají zapomenout na starosti všedního středoevropského dne.

Sklad.č. 9788072368662:
Běžná cena:190 Kč
Sleva: 
41 Kč
Cena pro vás:149 Kč
Přepočet ceny v EUR: 
5 €


© 2017 Knižní archa.cz | Obchodní podmínky | Web: Tomáš Vaněk